Høstløbet 2019

12992159_10207666191085065_901000303_n

Motionløb for hele familien.

Høstløbet afholdes for 5.gang.

Høstløbet 2019 er et cannonball løb. Der løbes/gåes runder á 7,1km.

Ruten er let kuperet. Der løbes på asfalt, singletrack på højderygstien.


Masser af depoter med lækkerier på ruten og et stort depot i start og mål området.
Du bestemmer selv om du vil løbe 7-14-21-28-35 eller 42 km. Derudover er der mulighed for powerwalk på 7-14-21 km. Børneløb på ca 2 km. Medaljer til alle.

Depoter på ruten med bla øl, pølsemadder, vin, ost og meget andet.
Ruten er markeret. Stort depot med slik, kage, chokolade og div. drikkelse i start/mål området.

START-TIDER:
Kl 9.00 Helmarathon
Kl 9.15 BØRNELØB.
Kl 11.00 Halvmarathon og øvrige distancer.

Børneløb: DKK 30,00
7-14km : DKK 70,00
7-14km7Powerwalk: DKK 70,00
21km: DKK 110,00
21km/Powerwalk: DKK 110,00
28-35km: DKK 110,00
42km: DKK 110,00


Arrangør: LMK Asnæs


TILMELD DIG HER:
https://www.place2book.com/da/choose_ticket_sales_workflow?seccode=jgvbrzyrzz

Resultat-liste

42,2km

Brian Vernersen / LMK Asnæs 4.39.04

Maj-Britt Steenbuch Falk 4.48.10

Lars Jensen 4.48.10

Brian Jørgensen/ LMK Asnæs 4.09.23

Erik Larsen 4.28.22

Jacob Christiansen 4.28.17

Jørgen Nicolaisen 3.52.32

28-35km

Tobias S Richter Kirkebye 4.23.48

21,1km

Henrik Larsen/LMK Asnæs 2.41.51 Nr 70 halvmarathon

Marianne August Kryger / LMK Asnæs 2.41.53

Anna Louise Sofie Larsen 2.46.49

Arne Oliver Hansen 2.47.00

Bjørn Nielsen / LMK Asnæs 2.25.30

Kim Sjørslev / LMK Asnæs 1.58.12

Mathias Harvest 2.48.23

Navn? 2.48.23                     

Hans Weis Eliasen 2.02.17

Morten Brogaard Jakobsen 2.02.20

Bodil Larsen / LMK Asnæs 2.16.19

Søren Lerche Rasmussen 2.16.19

Niclas Sømmerly Eschen Juul 1.37.36

Marc Pedersen DNS

Chresten Højlund 1.40.00

Paw Jeppesen 2.11.22

Jan Hansen / LMK Asnæs 1.52.30

Jan Mogensen 1.59.11

Lars Juul / Fjordløberne 2.11.25


Deltager-liste

Børneløb 2km

xCarina Larsen/barn1-->

xCarina Larsen/barn2-->

xCarina Larsen/barn3-->

xCarina Larsen/barn4-->

xMarie Bøgelund

xSusan Elmerkjær/barn1-->

xSusan Elmerkjær/barn2-->

xVincent Pedersen

xVita Pedersen

xAnja Pedersen/barn1-->

xAnja Pedersen/barn2-->

xAnja Pedersen/barn3-->

xKathrine hauge Andersen

xAmanda Munk/1-->

xAmanda Munk/2-->

xAmanda Munk/3-->

xAnton Schilling/ LMK Asnæs

xTinus Richter Kirkebye

xTilje Sofie Richter Kirkebye

xLinette Kristensen/1-->

xLinette Kristensen/2-->

xLinette Kristensen/3-->

xCamilla Christiansen/1-->

xCamilla Christiansen/2-->

xCamilla Christiansen/3-->

xCamilla Christiansen/4-->

xStephanie Jensen/1-->

xStephanie Jensen/2-->

xStephanie Jensen/3-->

xMarc Pedersen/1-->

xMarc Pedersen/2-->

xMarc Pedersen/3-->

xMarc Pedersen/4-->

33 deltagere

7-14km

xAstrid Kragh

x(G)Claus Mortensen / LMK Asnæs 

xTina Igelsø / LMK Asnæs

xTina Igelsø/2-->

xTina Igelsø/3-->

xKaren Bøgelund

xKatrine Bøgelund

xMarianne Nordskov

xMaria Rasmussen

xNatasja Christensen

xNatasja Christensen/2-->

xPaw Sejersten jeppesen

xRikke Malmberg

xRikke Malmberg/2-->

xChristoffer Bruun

xMathias Harvest

xTommy Danielsen/1-->

xTommy Danielsen/2-->

xLars Kristensen

xTina Lindenskov Nielsen

xJan Kristensen

xPaw Pedersen / LMK Asnæs

xJanne Kristensen

xPia Christensen

xPia Christensen/2-->

xLine Christiansen

xKarin Nielsen

xVanessa Walke

xSabine Kamilla Flægsø Rasmussen

xSabine Kamilla Flægsø Rasmussen/2-->

xRikke Cebula

xMagnus Mifan

xMagnus Mifan/2--> 

XTina Jessen/ LMK Asnæs

xTina Jessen/2-->

xChristina Volder

xChristina Volder/2-->

xPreben Schrøder

xErik Zacho

xPer Hermansen 

xAsnæs Skole-krop og sundhed/-->

xAsnæs Skole-krop og sundhed/-->

xAsnæs Skole-krop og sundhed/-->

xAsnæs Skole-krop og sundhed/-->

xAsnæs Skole-krop og sundhed/-->

xAsnæs Skole-krop og sundhed/-->

xAsnæs Skole-krop og sundhed/-->

xAsnæs Skole-krop og sundhed/-->

48 deltagere

7-14km/Powerwalk

xCarina Larsen

xRené August Bruun / LMK Asnæs

xDorte Bruun / LMK Asnæs

xNinna Roll

xMalte Sejersten Storr

xAnja Richter Kirkebye

xDiana Dyreby Pedersen

xJane Lind Larsen

xJanne Christiansen

xSusanne Jørgensen

x(G)Gitte Jensen/LMK Asnæs

xMarc Pedersen/1-->

xMarc Pedersen/2-->

xMarc Pedersen/3-->

xMaj-Brit Gall 

xMaj-Brit Gall/2-->

xAsnæs Skole-krop og sundhed/-->

xAsnæs Skole-krop og sundhed/-->

xAsnæs Skole-krop og sundhed/-->

xAsnæs Skole-krop og sundhed/-->

20 deltagere

21,1km

xHenrik Larsen / LMK Asnæs

xMarianne August Kryger / LMK Asnæs

xAnna Louise Sofie Larsen

xArne Oliver Hansen

xBjørn Nielsen / LMK Asnæs

xKim Sjørslev / LMK Asnæs

xMathias Harvest/1-->

xMathias Harvest/2-->

xHans Weis Eliasen

xMorten Brogaard Jakobsen

xBodil Larsen / LMK Asnæs

xSøren Lerche Rasmussen

xNiclas Sømmerly Eschen Juul

xMarc Pedersen

xChresten Højlund 

15 deltagere

21,1km/Powerwalk

28-35km

xTobias S Richter Kirkebye

1 deltager

42,2km

x(G)Brian Vernersen / LMK Asnæs

xMaj-Britt Steenbuch Falk

xMaj-Britt Steenbuch Falk/2-->

xBrian Jørgensen/ LMK Asnæs

xErik Larsen

xJacob Christiansen

xJørgen Nicolaisen 

7 deltagere

Ialt 124 deltagere


De støtter Høstløbet 2019

SuperBrugsen Asnæs

Dragsholm sparekasse

Revisoren i Hørve

Ve og Vel jobmassage v/ Linda Gade Petersen

Pejsemanden i Høve

RV Murerentreprise aps

LH el teknik

Intersport Asnæs