Høstløbet 2020

Høstløbet 2020

TILMELDINGSLINK:

https://www.place2book.com/da/...


Motionløb for hele familien.
Høstløbet er et hyggeligt løb med fokus på det sociale.
Der kan løbes eller gåes
Ruten er runder á 7,1km.
Børneløbet 2km
Ruten er let kuperet. Der løbes på asfalt, singletrack på højderygstien.
Efter sidste udmelding fra sundhedsmyndighederne vedr forsamlingsforbud og restriktioner ifh til covid-19
Så er vi blevet nødt til at lave lidt om på starttider, depoter mm.
BEMÆRK! Det vil IKKE være muligt at eftertilmelde sig på dagen!
Men Høstløbet vil stadig være et besøg værd med en fantastisk rute og dejlig stemning.
Vær opmærksom på, at der vil være begrænset deltager-antal på alle distancer og forskudte starttider.
Alle depoter på ruten vil være bemandet og kun med drikkelse (Vand+cola+forskellig drikkelse)
Alle deltagere får udleveret en Goodiebag, som er deres egne private!
Udlevering af Grill pølser til deltagerne fra kl 12.30.
Der vil være en stor flot speciel medalje til alle.
Det bliver anderledes end vi plejer, men vi gør alt for at alle får en god dag.


Nye starttider.
Marathon+ 28&35km kl 8.30
Børneløb kl 9.00
Gang 7- 14-21km kl 10.00
½ marathon/løb kl 11.00
7-14km/løb kl 12.00
Virtuel deltagelse: Helt når det passer dig et sted i DK


 
Arrangør: LMK Asnæs
Mødested/start:
Teglværkskrogen 4, 4550 Asnæs

Startlister alle distancer


Marathon/ 20 pladser

1-Henrik Kruse-Hansen

2-Thomas Lønbæk DNS

3-Torben Petersen DNS


28-35km/ 20 pladser

1-Tim Olsen

2-Rikke Sigrid

3-Ulrik Thestrup

4-Mette Damm

5-Martin Ravnsbæk Andersen

6-Jesper Læssøe

Halvmarathon/ 60 pladser

1-Marianne August Kryger

2-Åge Møller

3-Jacob Petersen

4-Marcus Petersen

5-

6-Gitte rolighed Rolighed

7-Emma Peyron

8-John Sørensen

9-Paw Sejersten Jeppesen

10-John Sørensen

11-Jeannie Juul Nielsen

12-Arne Oliver

13-

14-Morten Nobel DNS

15-Jan Poulin Sørensen

16-Nivi Anna Heilmann Olesen

17-Martin Olsen

18-Morten Olesen

19-Bodil Larsen

20-Vibeke Rasmussen (start kl 8.30)

21-Birgitte Jensen (start kl 8.30)

22-Jes Henrik Strate

23-Nadja Joy Tønnesen

24-Johnny Kurt Kristensen

25-Pia Kørvell (start 8.30)

26-Lene Toftemann (start kl 8.30)

27-Camilla Gissel (start kl 8.30)

28-Uwe Langwald

29-Hans Lindhøj Nielsen

30-Steen Dahl

31-Jesper Dissing

32-Bjørn Nielsen

33-Brian Feldborg

34-Brian Feldborg/NAVN?

35-Henrik Gammelmark Pedersen

36-Peter Gudmann

37-Pia Sørensen

38-Dorte fris Jensen

39-Frank Kjær Johansen

40-Mathias Bruun

41-Mette Bundgaard

42-Per Paludan Hansen

43-Sven Andreas Bonato

44-Jørn Rune Nielsen

45-Sanne Gaardsøe (start kl 8.30)

46-Anders Fraulund

47-Mads Vestergaard

48-Bettina Nielsen

49-Hans Weis Eliasen

50-Cecilie Wulff

51-Søren Andersen

52-Kristian Olsen (start kl 8.30)

53-Peter Johansen

Mikkel Jessen

7-14km/ 60 pladser

1-Lone Vilstrup

2-Anne Jensen

3-Tina Mortensen

4-Susan Hansen

5-Henrik Schilling

6-Ole Nielsen

7-Liv Juul Holmgaard

8-Anton Schilling

9-Leandro Lizama

10-Aino Sødring

11-Pia Christensen

12-Finn Christensen

13-Maya Najaaraq Heilmann Olesen

14-Christina Tegner

15-Jens Olesen

16-Lisbet Schmidt

17-Cecilie Schmidt

18-Leif Nilsson

19-

20-Helene Møller

21-Thomas Sørensen

22-Lars Kristensen

23-Lars Kristensen/NAVN:?

24-Marie Hansen

25-Per lilleholm

26-Kristina Sørensen

27-Fie Sørensen

28-Gitte Børresen

29-Malene Ruskol

30-Stig Christensen

31-Lena Sørensen

32-Per Thøgersen

33-Jørgen Pilegård

34-SUSANNE Olsen

35-Marianne Larsen

36-Tanja Christensen

37-

38-

Halvmarathon/Powerwalk/ 10 pladser

1-Carina Larsen

2-Jasper

7-14km/Powerwalk/ 25 pladser

1-Ninna Roll

2-Malthe Sejersten Storr

3-Majbrit Mortensen

4-Claus Mortensen

5-Frank Kjær Johansen/NAVN?

6-Dorte Bruun

7-René August Bruun

8-Lina Lyng

9-Gitte Jensen

10-Monica Johansen

Paw Pedersen


Børneløb 2km/ 30 pladser

1-Mads Skjern

2-Alvilda Gjevnøe Nielsen

3-Alfred Gjevnøe Nielsen

4-Silje

5-Linus

6-Ida

7-Karl Fraulund Stavik

8-Elisabeth Fraulund Stavik

9-Christina Jensen

10-Isabella Jensen

11-Victoria Jensen

12-Josefine Jensen

13-Alexander Johansen


Virtuel deltagelse 200 pladser

1-Helle Kirkebak (VP)

2-Tina Nielsen (VP)

3-Helle Vestergaard Christiansen (VH)X

4-Gitte Klemmensen (VP)

5-Connie Løndal (VP)

6-Pernille Jakobsen (VH)X

7-Ditte Amling (VP)

8-Benny Jensen (VP)

9-Kim Slettemose (VP)

10-Charlotte Andersen (VP)

11-Benedikte Kruuse Larsen (VP)

12-Gitte Jørgensen (VP)

13-Elisabeth Lundstedt (VP)

14-Kenneth Lundstedt (VP)

15-Malte Enevoldsen (VP)

16-Susanne Jørgensen (VH)X

17-Ann katrine Lund Andersen (VH)X

18-Cindy Andreasen (VP)

19-Marie Büliv Vestergaard Petersen (VP)

20-Jeanette Haslauer(VP)

21-Camilla (VP) 

22-Vitta knudsen (VP)

23-Susanne Petersen (VH)X

24-Katja Arocha (VP)

25-Calogero Messina (VP) 24+25 samme post

26-Isabel Nielsen (VP)X

27-Birgit Nielsen (VP) 26+27 samme postX

28-Zina Alschtrawi (VH)X

29-Marianne Nordskov (VH)

30-Chris Charis Emche (VH) 

Tina Jessen (VH)X

IALT 155 deltagere

Resultatliste

Marathon

1-Henrik Kruse-Hansen 4:41:05

2-Thomas Lønbæk DNS

3-Torben Petersen DNS

28-35km

1-Tim Olsen 3:19:19

2-Rikke Sigrid DNS

3-Ulrik Thestrup 3:19:20

4-Mette Damm ?

5-Martin Ravnsbæk Andersen 2:16:26

6-Jesper Læssøe 2:11:31

Halvmarathon

1-Marianne August Kryger 2:43:24

2-Åge Møller 1:53:34

3-Jacob Petersen 2:05:14

4-Marcus Petersen 2:05:13

5-

6-Gitte rolighed Rolighed 2:09:38

7-Emma Peyron 2:09:37

8-John Sørensen 2:09:06

9-Paw Sejersten Jeppesen 1:55:25

10-Lasse A Nielsen DNS

11-Jeannie Juul Nielsen 2:43:26

12-Arne Oliver 2:00:13

13-Mikkel Jessen 2:16:39

14-Morten Nobel DNS

15-Jan Poulin Sørensen ?

16-Nivi Anna Heilmann Olesen ?

17-Martin Olsen 1:49:32

18-Morten Olesen 2:12:47

19-Bodil Larsen 2:12:47

20-Vibeke Rasmussen  2:59:44

21-Birgitte Jensen  2:59:44

22-Jes Henrik Strate 2:18:33

23-Nadja Joy Tønnesen DNS

24-Johnny Kurt Kristensen DNS

25-Pia Kørvell  2:15:26

26-Lene Toftemann  2:20:00

27-Camilla Gissel  2:20:08

28-Uwe Langwald 1:48:24

29-Hans Lindhøj Nielsen 2:19:02

30-Steen Dahl 2:12:50

31-Jesper Dissing 1:32:29

32-Bjørn Nielsen 2:17:34

33-Brian Feldborg 1:55:09

34-Mikael Jonassen 1:54:52

35-Henrik Gammelmark Pedersen 1:49:00

36-Peter Gudmann 2:12:10

37-Pia Sørensen 2:35:49

38-Dorte fris Jensen 2:14:37

39-Frank Kjær Johansen ?

40-Mathias Bruun ?

41-Mette Bundgaard 1:56:01

42-Per Paludan Hansen 1:54:52

43-Sven Andreas Bonato 1:56:11

44-Jørn Rune Nielsen 1:47:12

45-Sanne Gaardsøe 2:15:26

46-Anders Fraulund 1:28:35

47-Mads Vestergaard 1:39:59

48-Bettina Nielsen 2:12:14

49-Hans Weis Eliasen 2:05:25

50-Cecilie Wulff 2:38:30

51-Søren Andersen 1:59:30

52-Kristian Olsen 1:46:10

53-Peter Johansen 1:55:07

7-14km/LØB

1-Lone Vilstrup 0:44:50

2-Anne Jensen 0:52:02

3-Tina Mortensen 0:51:02

4-Susan Hansen 0:52:07

5-Henrik Schilling 0:41:16

6-Ole Nielsen 1:37:00/14km

7-Liv Juul Holmgaard 1:00:00

8-Anton Schilling 0:41:15

9-Leandro Lizama ?

10-Aino Sødring 1:37:58/14km

11-Pia Christensen 0:51:27

12-Finn Christensen 0:52:20

13-Maya Najaaraq Heilmann Olesen 0:39:17

14-Christina Tegner 1:59:04/14km

15-Jens Olesen 1:36:00/14km

16-Lisbet Schmidt 0:44:44

17-Cecilie Schmidt 0:44:25

18-Leif Nilsson 1:42:30/14km

19-

20-Helene Møller 0:45:20

21-Thomas Sørensen 0:37:48

22-Lars Kristensen DNS

23-Jan Due Kristensen 0:49:46

24-Marie Hansen 0:40:58

25-Per lilleholm 0:34:00

26-Kristina Sørensen 1:01:00

27-Fie Sørensen 1:00:00

28-Gitte Børresen 1:59:08/14km

29-Malene Ruskol 1:25:17/14km

30-Stig Christensen 0:38:20

31-Lena Sørensen 1:36:00/14km

32-Per Thøgersen 1:41:00/14km

33-Jørgen Pilegård 0:32:26

34-SUSANNE Olsen 0:46:30

35-Marianne Larsen ?

36-Tanja Christensen ?

Halvmarathon/Powerwalk

1-Carina Larsen 2:51:00

2-Jasper 2:51:00

7-14km/Powerwalk

1-Ninna Roll 1:25:00

2-Malthe Sejersten Storr DNS

3-Majbrit Mortensen 2:39:36/14km

4-Claus Mortensen 2.39:36/14km

5-Frank Kjær Johansen/NAVN? DNS

6-Dorte Bruun 1:17:51

7-René August Bruun 1:20:26

8-Lina Lyng 1:16:26

9-Gitte Jensen 1:16:26

10-Monica Johansen 1:09:45

Paw Pedersen 2:09:22/14km

Børneløb 2km

1-Mads Skjern DNS

2-Alvilda Gjevnøe Nielsen 0:11:40

3-Alfred Gjevnøe Nielsen 0:08:04/1km

4-Silje 0:19:54

5-Linus 0:26:29

6-Ida 0:26:29

7-Karl Fraulund Stavik 0:10:49

8-Elisabeth Fraulund Stavik ?

9-Christina Jensen 0:14:06

10-Isabella Jensen 0:15:15

11-Victoria Jensen 0:14:06

12-Josefine Jensen 0:15:15

13-Alexander Johansen 0:09:53

Virtuel deltagelse 

1-Helle Kirkebak

2-Tina Nielsen 

3-Helle Vestergaard Christiansen 2:31:03/21,11km

4-Gitte Klemmensen 

5-Connie Løndal 

6-Pernille Jakobsen 2:31:03/21;11km

7-Ditte Amling 

8-Benny Jensen 

9-Kim Slettemose 

10-Charlotte Andersen 

11-Benedikte Kruuse Larsen 

12-Gitte Jørgensen 2:37:40/14,47km

13-Elisabeth Lundstedt 

14-Kenneth Lundstedt 

15-Malte Enevoldsen

16-Susanne Jørgensen 

17-Ann katrine Lund Andersen 

18-Cindy Andreasen 

19-Marie Büliv Vestergaard Petersen 

20-Jeanette Haslauer

21-Camilla 

22-Vitta knudsen 

23-Susanne Petersen 1:18:31/8,11km

24-Katja Arocha 

25-Calogero Messina 

26-Isabel Nielsen 1:43:30/3,43km

27-Birgit Nielsen 1:43:30/3;43km

28-Zina Alschtrawi 

29-Marianne Nordskov 

30-Chris Charis Emche 

31-Tina Jessen